środa, 5 sierpnia 2020, imieniny: Emila, Karoliny, Kary
 
 
 
KONTAKT
tel./fax 33 8181506

Grupa medialna Film Factor
 
NEWS
 
 
R     E     K     L     A     M     A
 
VIDEO KATEGORIE
 
VIDEO PROGRAMY
 
VIDEO ARCHIWUM
 
R     E     K     L     A     M     A
WIDEO-REPORTAż
 

IGUM - nominowana Firma Roku 2012 gminy Bielsko -Biała

|2012-07-30 09:05:20 |
~BR |
11328
powrót
 

Prezentujemy Firmę IGUM - nominowaną do tytułu Firma Roku 2012

 

Spółka IGUM została założona w 1988 roku, produkcją metalową dla motoryzacji podjęła w 1991 roku, produkowano wtedy głównie proste detale do fiata 126p. Pierwszą halę produkcyjną urządzono w spółdzielni kółek rolniczych, warunki były skromne, a początki trudne.

Obrazek
Jednym z naszych ówczesnych sztandarowych wyrobów był tak zwany ‘grzybek’, metalowy sworzeń do otwierania trójkątnej szybki w Maluchu, z ‘nierdzewki’. Można go czasami jeszcze zobaczyć w starszych egzemplarzach malucha. Dziś firma współpracuje przy produkcji skomplikowanych detali głównie do Fiata, ale jej wyroby trafiają także do wielu innych samochodów – od Porsche do indyjskiego Tatasumo.


Firma Igum specjalizuje się w obróbce skrawaniem detali i zespołów znajdujących zastosowanie głównie w przemyśle motoryzacyjnym. Większość produkcji wykonuje na maszynach numerycznie sterowanych, ale również na tradycyjnych automatach wielowrzecionowych. Samodzielnie projektuje narzędzia i technologie współpracując z bardzo wymagającymi odbiorcami. 

Ważnym etapem rozwoju firmy było uzyskane w 2005 roku dofinansowanie w ramach funduszy unijnych dla zwiększenia konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw. Projekt rozwojowy Igumu uzyskał dobrą ocenę, a w ciągu kolejnych trzech lat firma uzyskała wszystkie wymagane przez warunki programu parametry wzrostu.


Fundusze „unijne” przyczyniły się do realizacji kolejnych celów: poszerzenia asortymentu produkcji, usprawnienia organizacji pracy i jakości produkcji, uzyskania certyfikatów ISO i unowocześnienia parku maszynowego.


W 2011 IGUM rozpoczęłą budowę nowej hali i siedziby spółki. Zbudowała obiekt nowoczesny, który zapewnił lepszy standard produkcji, ale również poprawił warunki pracy pracownikom, jest jednocześnie przyjazny dla środowiska i energooszczędny.
Obrazek


Dziś firma skupia się na wzmocnieniu pozycji solidnego dostawcy, rozszerzaniu zakresu produkcji, wprowadzaniu systemów gwarantujących stałą wysoką jakości produkcji, dalszej budowie wiarygodności jako solidnego i zaangażowanego partnera dla coraz bardziej wymagających odbiorców.

 

Firma IGUM nominowana do tytułu Firma Roku 2012 ziemi bielskiej - zobacz galę Firma Roku 2012 - film

- zobacz prezentację filmową FIRMY IGUM przygotowana na Galę Firma Roku 2012 - film

Obrazek
Oferta Firmy IGUM

 

 
KOMENTARZE
Komentarze
Dodaj swój komentarz
 
 
Aby dodać swój komentarz wypełnij poniższy fromularz i wyślij.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów.
 
Nik:
Kod obrazka:
 
anuluj
wyślij
MOD5
3065Bląd zapytania sql.
 
 
MOD6
3065Bląd zapytania sql.
 
 
 
DESIGNED BY SYLAR ©